
SRAM Rival Powermeter Crankset 160mm 48 35 Chainrings DUB 28.99mm 12 Speed
Pickup currently unavailable at Stage 21 Bikes
SRAM Rival Powermeter Crankset 160mm 48 35 Chainrings DUB 28.99mm 12 Speed
Stage 21 Bikes
Pickup currently unavailable
23582 Moulton Parkway
#111
Laguna Woods CA 92637
United States
Choose options
- TECH SPECS
| BCD | Direct Mount SRAM 8 Bolt |
| BB Inclusion | No |
| Chainline | 45mm |
| Teeth | 48/35 |
| Connectivity | ANT+ BT LE |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Crank Arm Length | 160mm |
| Interface | DUB |
| Crankset Material | Aluminum |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Speed | 12 |
| Drivetrain Spacing | Road |


