
SRAM Rival 1x AXS Wide Power Meter Wide Crankset 12s 46T
Pickup currently unavailable at Stage 21 Bikes
SRAM Rival 1x AXS Wide Power Meter Wide Crankset 12s 46T
Stage 21 Bikes
Pickup currently unavailable
23582 Moulton Parkway
#111
Laguna Woods CA 92637
United States
Choose options
- TECH SPECS
| BB Inclusion | No |
| Chainline | 47.5mm |
| Teeth | 46 |
| Connectivity | ANT+ BT LE |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Crank Arm Length | 172.5mm |
| Interface | DUB |
| Crankset Material | Aluminum |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Speed | 12 |
| Drivetrain Spacing | Road Disc |
| Crank Length | 172.5Mm |
| Chainring | 46T |


